zarezerwuj teraz

Atrakcje

Tarnów na turystycznej mapie małopolski jest jednym z ciekawszych miejsc pod względem ilości zabytków i atrakcji turystycznych. Historyczny wymiar oraz geograficzne ukształtowanie w pobliżu dawnych szlaków handlowych i komunikacyjnych sprawiły, iż miasto trwale zapisało się na kulturowej mapie wschodniej części małopolski.

Niezwykły urok Tarnowa ze średniowieczną zabudową Starego Miasta przyciąga wielu turystów z kraju i zagranicy. Specyficzny charakter zabudowy w postaci pozostałości murów obronnych, renesansowych budowli a w nich najpiękniejszych zabytków malarstwa i rzeźby znajdujących się na światowej liście UNESCO, urzeka miłośników sztuki. Tarnów każdego roku przyciąga również zwolenników pieszych wędrówek oraz wypraw rowerowych.

Latem ośrodki tarnowskie udostępniają pływalnie i kąpieliska oraz miejsca do organizacji grilla. W zimie korzystać można z wyciągów narciarskich i lodowisk w Tarnowie i okolicach. Do pozostałych atrakcji Tarnowa należą również ośrodki jeździeckie, tory kartingowe i motocrossowe, wypożyczalnie rowerów, ściany wspinaczkowe, parki linowe oraz wiele innych ciekawych form aktywnego spędzania czasu. Dla najmłodszych gości powstały liczne centra zabaw i aktywności artystycznej.

W Tarnowie i okolicach organizowane są również stałe imprezy kulturalne do których należą:

Przy recepcji hotelowej udostępniamy przydatne informacje dla osób planujących zwiedzanie miasta. Oprócz map i przewodników po Tarnowie i okolicy znajdą Państwo także informacje na temat usług handlowych czy opieki medycznej na terenie miasta.

Służymy również pomocą przy rezerwacji biletów na spektakle teatralne oraz seanse filmowe.